Kultura w czasach pandemii

 

Niestety obecna sytuacja spowodowana pandemią, znacznie utrudnia rozrywkę. Zamknięte są wszystkie kina, teatry, bary czy kluby. Mimo, że zamknięci jesteśmy w czterech ścianach – mając do dyspozycji Internet, wciąż można dowiadywać się najnowszych informacji ze świata, rozwijać się oraz czerpać wiele inspiracji. Jak nie dać się zwariować i zanudzić w czasach pandemii?

Dobra książka to podstawa

Podczas pandemii i przymusowej izolacji doskonałą możliwością na spędzanie czasu jest czytanie książek – może to właśnie pora, aby nadrobić dawno zapomnianą lekturę? Dla własnego bezpieczeństwa książki lepiej jest zamówić w sklepie internetowym lub skorzystać z wersji elektronicznej.

Internetowa rzeczywistość – idź do muzeum online!

Mimo że większość ośrodków kultury pozostaje zamknięta, wciąż można z nich skorzystać przez Internet. Wiele placówek oferuje wirtualny spacer i wiele wydarzeń w sieci. Niekiedy organizowane są także webinary, czy spotkania ze znanymi osobami. Warto już dziś zajrzeć na strony internetowe naszych ulubionych placówek i przekonać się, jak można uczestniczyć w życiu kulturalnym podczas pandemii. Ciekawą alternatywą mogą być również festiwale filmowe organizowane przez Internet, na których w cenie kilkunastu złotych można obejrzeć najnowsze ekranizacje.

Skąd jeszcze czerpać porady i inspiracje?

Codziennie zalewa nas fala informacji i choć część z nich jest przydatna oraz wartościowa, wiele okazuje się całkowicie bezużytecznych lub nieprawdziwych. Dlatego w trosce o własne samopoczucie i zdrowie psychiczne dobrze jest świadomie wybierać strony internetowe, z których korzystamy. Warto zwracać uwagę, aby zawierały one sprawdzone informacje i wiele przydatnych inspiracji poprawiające jakość życia – dobrym wyborem jest portal vaxy.pl tworzony z pasją oraz szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby czytelników. Codziennie dostarczane są najnowsze, wyselekcjonowane informacje ze świata wzbogacone licznymi inspiracjami z zakresu kultury, lifestylu, domu, czy technologii.

Postaw na samorozwój

Niestety wprowadzane obostrzenia mocno utrudniają codzienne aktywności. Na szczęście nadmiar czasu w domu również można spędzić produktywnie – rozwijając hobby. Jeśli jest coś, co nas interesuje warto poszukać sposobów na rozwój w danej dziedzinie – możliwości jest naprawdę wiele: rysunek, malarstwo, programowanie, gotowanie… Szczególnie przydatne mogą okazać się kursy online, czy wartościowe publikacje dostępne w sieci.

Zadbaj o zdrowie

Niestety zbyt dużo czasu spędzonego w domu może negatywnie odbić się nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale i fizycznym. Dlatego warto w tym czasie zadbać o odpowiednią – zdrową i zbilansowaną – dietę, która pozwoli poprawić odporność oraz ćwiczenia. Można skorzystać z licznych poradników odnośnie treningu w domu – nie musi to być od razu domowa siłownia – na początek idealnym wyborem będzie joga, czy zwykłe ćwiczenia rozciągające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.