Rozwiązania w zakresie ogrodzeń akustycznych redukujące hałas

ogrodzenie-ogrodu
ogrodzenia-w-ogrodzie

Niezależnie od tego, czy szukasz akustycznych rozwiązań ogrodzeniowych, aby zablokować hałas drogowy lub zmniejszyć hałas z basenu lub klimatyzatora, istnieje wiele dostępnych rozwiązań. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na włączenie absorpcji hałasu do następnego projektu ogrodzenia.

Budowa ogrodzenia dźwiękochłonnego wokół pompy ciepła

Korzystanie z rozwiązań Acoustic Fencing w celu zmniejszenia hałasu z pompy ciepła może być świetnym sposobem na poprawę środowiska życia. Rozwiązania te mogą być wykonane tak, aby wyglądały jak zwykłe ogrodzenie.

Istnieje wiele różnych rodzajów ogrodzeń dostępnych, które mogą być wykonane w celu zablokowania hałasu. Wysokiej jakości ogrodzenie może zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli.

Rodzaj materiału użytego do budowy ogrodzenia będzie miał wpływ na jakość redukcji hałasu. Ogrodzenie wykonane z trwałego materiału, takiego jak Colorbond, może pochłaniać dźwięki z zewnątrz. Ale jeśli ogrodzenie jest wykonane z bardziej lekkiego materiału, takiego jak drewno, może nie blokować hałasu tak dobrze.

Na szczycie ogrodzenia Colorbond można również zainstalować materiały wygłuszające. Materiały te mogą pochłaniać wibracje metalu i tłumić dźwięki pochodzące od przejeżdżających samochodów i innych pojazdów.

Aby zmniejszyć hałas pochodzący od pompy ciepła, należy stworzyć szczelną barierę, która będzie blokować dźwięk. Można to zrobić stosując materiał winylowy obciążony masą. Mass loaded vinyl jest trwałym materiałem, który jest cienki w stosunku do swojej gęstości. Możesz dodać mass loaded vinyl do swojego ogrodzenia podczas procesu budowy lub możesz zainstalować kanapkę z mass loaded vinyl.

Jeśli Twój płot jest wykonany z ciężkiego betonu, możesz użyć okładziny absorpcyjnej. Aby stworzyć szczelną barierę, trzeba będzie wypełnić wszelkie luki, które istnieją między ogrodzeniem a ziemią. Można to zrobić poprzez prowadzenie impregnowanych ciśnieniowo płyt drewnianych aż do sekcji ogrodzenia. Można również wypełnić luki blokiem betonowym lub podkładką z włókna szklanego.

Wysokość ogrodzenia ma również duży wpływ na ilość redukcji hałasu. Powinieneś mieć ogrodzenie, które jest co najmniej dwie stopy powyżej pompy ciepła. Zapobiegnie to wydostawaniu się hałasu przez górną część ogrodzenia. Możesz również użyć bramek, aby zapobiec ucieczce hałasu przez górę.

Można również zmniejszyć hałas z pompy ciepła poprzez zastosowanie ogrodzenia pochłaniającego dźwięk. Te panele ogrodzeniowe zostały zaprojektowane tak, aby pasowały wokół Twojej pompy ciepła i są zawieszone na zawiasach typu „L” post. Zainstalowanie ich wokół pompy ciepła zmniejszy hałas nawet o 90%.

Blokowanie dźwięków z drogi

Posiadanie ogrodzenia zainstalowanego na swoim podwórku może pomóc w zablokowaniu hałasu przejeżdżających samochodów. Jeśli mieszkasz w obszarze o dużym natężeniu ruchu, może stać się uciążliwy dla Twojej rodziny. Może to również zakłócić przyjemność z podwórka. Możesz zmniejszyć hałas, stosując ogrodzenie akustyczne.

Aby skutecznie wygłuszyć ogrodzenie, musisz znać rodzaj hałasu, któremu chcesz zapobiec. Obejmuje to hałas drogowy, a także hałasy o niskiej częstotliwości. Będziesz musiał również wiedzieć, gdzie znajduje się źródło hałasu.

Ogrodzenia, które znajdują się na terenie o dużym natężeniu ruchu będą musiały być wykonane z gęstych materiałów. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest montaż solidnych ogrodzeń sztachetowych. Są one również trwałe. Do wypełnienia szczelin w dolnej części ogrodzenia można użyć impregnowanych ciśnieniowo drewien.

Możesz również wygłuszyć swoje ogrodzenie za pomocą koca akustycznego. Jest on wykonany z niezwykle chłonnego materiału, który może zablokować wiele dźwięków. Możesz zainstalować to na górze istniejącego ogrodzenia.

Długość ogrodzenia określi skuteczność ogrodzenia akustycznego. Należy wybrać długość, która jest czterokrotnie większa od odległości między źródłem a odbiornikiem. Jeśli masz ogrodzenie, które jest zbyt krótkie, nie będziesz w stanie skutecznie zablokować hałasu przejeżdżających samochodów.

Wysokość swoich ścian będzie również odgrywać znaczącą rolę w skuteczności swojego ogrodzenia akustycznego. Będziesz chciał ogrodzenia, które jest wystarczająco wysokie, aby przerwać linię wzroku. Jest to ważne, ponieważ jeśli fale dźwiękowe mogą przejść przez lukę, zrobią to. Będziesz także chciał upewnić się, że nie ma luki między sekcjami twojego ogrodzenia.

Ogrodzenia, które są zbudowane z gęstych materiałów, prawdopodobnie będą również bardziej skuteczne w blokowaniu dźwięku. Należy jednak unikać stosowania twardych materiałów, takich jak drewno, ponieważ mogą one tworzyć echo.

Wybierając ogrodzenie akustyczne, powinieneś wybrać materiał, który może obsługiwać różne rodzaje dźwięków. Ogrodzenie, które jest wykonane ze stali lub betonu, jest prawdopodobnie twoim najlepszym wyborem.

Redukcja hałasu z basenu i jednostek AC

W zależności od lokalizacji domu, może okazać się, że trzeba zredukować hałas z jednostki AC lub pompy basenowej. Kluczem jest znalezienie rozwiązania absorbującego dźwięk, które pomoże Ci zmniejszyć uciążliwość głośnych jednostek bez blokowania przepływu powietrza sąsiadów.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest budowa ogrodzenia dźwiękoszczelnego. Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, które pomogą. Należą do nich drewno, metal i ogniwo łańcucha. Wszystkie one są trwałe i mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu na kilka różnych sposobów. Jednakże, jeśli szukasz ogrodzenia z jakimś poważnym mocy dźwiękoszczelnej, rozważyć exterior klasy absorber-barrier koc. Te koce są specjalnie zaprojektowane do zainstalowania na ogrodzeniach akustycznych, i mogą być stosowane na ogrodzeniach akustycznych, jak również.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie hałasu jest umieszczenie dźwiękoszczelnego ogrodzenia przed klimatyzatorem. Dobrą opcją jest zainstalowanie ogrodzenia, które jest około 30 stóp od jednostki. Zmniejszy to ilość hałasu, jaki robi Twoja jednostka, jednocześnie dając Ci możliwość cieszenia się na zewnątrz.

Innym sposobem na zmniejszenie hałasu jest zbudowanie ściany dźwięku na podwórku. Jest to świetny sposób, aby zmniejszyć ilość hałasu, że jednostka AC sprawia, podczas gdy nadal cieszyć się swoim podwórku. Dobrą opcją jest zbudowanie ściany z bloków CMU. Następnie, wypełnić wszelkie luki w ogrodzeniu z warstwą Mass Loaded Vinyl. Materiał ten jest nie tylko skuteczny w wygłuszaniu ogrodzenia, ale może być również użyty do wypełnienia szczelin w ogrodzeniu.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie hałasu z jednostki AC jest zainstalowanie ogrodzenia, które jest tylko trochę wyższe niż jednostka. Ogrodzenie o wysokości około 6 stóp zmniejszy ilość hałasu, jaki robi Twoja jednostka o około jeden dBA.

Najbardziej efektywnym sposobem na to jest zbudowanie dźwiękoszczelnego ogrodzenia, które jest nieco wyższe niż Twoja jednostka. Dobrym pomysłem jest również zbudowanie ogrodzenia w pobliżu jednostki klimatyzacji, aby zmniejszyć ilość hałasu, jaki robi jednostka, a jednocześnie dać Ci możliwość korzystania z zewnętrznego stylu życia, który chcesz.

Dodanie masy do ogrodzenia akustycznego

Dodanie masy do ogrodzenia akustycznego może pomóc w zmniejszeniu hałasu i pogłosu. Może również sprawić, że ogrodzenie będzie bardziej trwałe. Ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał.

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę izolacji akustycznej ogrodzenia jest zastosowanie winylu obciążonego masą. Materiał ten jest wykonany z siarczanu baru i wodorowęglanu wapnia. Jest również bardzo wytrzymały i ma elastyczność. Jest używany na placach budowy, aby pomóc zablokować dźwięk. Może być również stosowany do sufitów w celu absorpcji dźwięku. Jest dostępny w rolkach i może być przymocowany bezpośrednio do ogrodzenia.

Przy montażu tego produktu konieczne będzie użycie kleju akustycznego. Najlepiej jest nałożyć klej na górze ogrodzenia. Następnie można użyć gwoździ lub śrub, aby przymocować obciążony masą winyl do ogrodzenia. Następnie należy nałożyć na siebie arkusze winylowe i uszczelnić szwy. Dzięki temu powstanie solidna bariera.

Wysokość ogrodzenia może również wpłynąć na ilość hałasu, który jest blokowany. Ogrodzenie, które jest wysokie w pobliżu drogi może ograniczyć widoczność dla kierowców. Jest to powszechny problem. Innym powszechnym problemem jest to, że ogrodzenie w ekstremalnym klimacie może się rozszczepić, pozwalając dźwiękom przejść. Może to być denerwujące.

Innym rodzajem rozwiązania ogrodzenia akustycznego jest zastosowanie szkła o bardzo dużej grubości. Materiał ten może być laminowany w celu zablokowania hałasu zewnętrznego. Można go również dodać do ogrodzenia akustycznego.

Innym popularnym rozwiązaniem ogrodzenia akustycznego jest dodanie absorpcji do ogrodzenia. Można go pomalować, aby wyglądał jak ogrodzenie. Najlepiej użyć materiału, który jest odporny na wodę i można go łatwo umyć.

Winyl obciążony masą to ciężki materiał, który można wykorzystać do blokowania hałasu. Jest wykonany z cząstek metalu, które pomagają tłumić wibracje. Jest sprzedawany w rolkach i może być zainstalowany bezpośrednio na ogrodzeniu akustycznym. Ale ważne jest, aby zastosować go ostrożnie. Arkusze powinny zachodzić na siebie około dwóch do trzech cali. Należy również uszczelnić szwy dla dodatkowej ochrony.

Masowo ładowany winyl może być stosowany również do innych ogrodzeń. Można go przymocować do ramy ogrodzenia za pomocą kleju lub zszywek. To także świetny sposób na wypełnienie szczelin w ogrodzeniu.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.