Wybór właściwych projektów ogrodzeń akustycznych

ekrany-akustyczne-do-domu
panele-akustyczne-castorama

Wybór odpowiednich projektów ogrodzeń akustycznych może być ważnym czynnikiem dla każdego, kto chce zmniejszyć hałas emanujący z ich domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w hałaśliwym sąsiedztwie, czy przy ruchliwej autostradzie, będziesz chciał podjąć odpowiednie kroki w celu zmniejszenia hałasu.

Drewniane

Niezależnie od tego, czy próbujesz zatrzymać dźwięk dzieci sąsiada grających na zewnątrz, czy też dźwięk pociągu wjeżdżającego do Twojego domu, istnieje wiele opcji zmniejszenia poziomu hałasu. Ogrodzenia akustyczne są jedną z tych opcji.

Idealnym wyborem jest ogrodzenie akustyczne. Może tłumić dźwięki poprzez ich pochłanianie i odbijanie. Jest to również dobry wybór dla bariery dźwiękowej, ponieważ jest stosunkowo tani w budowie.

Ogrodzenia akustyczne mogą być budowane z różnych materiałów. Najczęściej są to cedr i sekwoja. ogrodzenia akustyczne są również dostępne w malowanych i barwionych wykończeniach. Wybór materiału zależy od budżetu i preferencji.

Wygłuszanie ogrodzenia akustycznego może być stosunkowo niedrogie i stosunkowo łatwe do zrobienia. Będziesz musiał zrobić kilka badań przed rozpoczęciem. Pomocne może być zatrudnienie wykonawcy. Profesjonalny inżynier stworzy zestaw planów w oparciu o Twoje konkretne potrzeby. Powinieneś zawrzeć konkretne pomiary w swoich planach, w tym jak długie powinno być twoje ogrodzenie i gdzie powinno być zainstalowane.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie hałasu jest zbudowanie bariery. Dobra bariera będzie pochłaniać dźwięk, odbijając go z powrotem lub przekierowując go do innego obszaru. Wysokość ogrodzenia będzie również określać, jak wiele hałasu można zablokować.

Materiał, którego używasz, powinien być szczelny. Powinien również sięgać aż do ziemi. Dzięki temu żaden dźwięk nie będzie się wydostawał.

Masowo ładowany winyl

Dodanie masowo obciążonego winylu do ogrodzenia to świetny sposób na zwiększenie wydajności akustycznej Twojego ogrodzenia. Można go również wykorzystać do zmniejszenia hałasu komunikacyjnego. W rzeczywistości materiał ten jest powszechnie stosowany przez firmy transportowe. Masowo ładowany winyl może być stosowany do poprawy izolacji akustycznej ogrodzeń akustycznych, ogrodzeń akustycznych i innych typów ogrodzeń.

Winyl obciążony masą jest gęstym materiałem, który może oprzeć się przepływowi ścinającemu. Jest to dobry materiał barierowy dla dźwięków o średniej i wysokiej częstotliwości.

Masowo ładowany winyl jest dostępny w rolkach i jest dostępny w kilku różnych rozmiarach. Każda rolka ma około pięciu metrów długości i 1350 mm szerokości. Można ją przyciąć do pożądanego rozmiaru za pomocą ostrego noża. Materiał wykonany jest z połączenia winylu i związków obojętnych. Ma gęstość około jednego funta na stopę kwadratową.

Winyl obciążony masą może być używany zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest również używany do zastosowań przemysłowych i jest idealnym wyborem dla zamkniętych środowisk.

Dodanie masowo ładowanego winylu do swojego ogrodzenia to prosty proces. Pierwszym krokiem jest usunięcie paneli ogrodzeniowych. Następnie można spryskać górną część ogrodzenia klejem w sprayu. Gdy to wyschnie, możesz zacząć przyklejać MLV na ogrodzenie.

Zawór MLV powinien być zainstalowany jak najbliżej siebie i powinien zachodzić na siebie. Upewnij się, że szczeliny są uszczelnione, aby zapobiec wydostawaniu się dźwięku. Następnie należy uszczelnić MLV do ogrodzenia za pomocą kleju akustycznego lub taśmy z pianki o zamkniętych komórkach.

Brushwood

Używając kombinacji chrustu i innych materiałów można stworzyć dźwiękoszczelne ogrodzenie, które jest skuteczne. Są jednak pewne rzeczy, które należy rozważyć przed budową ogrodzenia. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj hałasu, który chcesz zmniejszyć. To pomoże Ci zdecydować, jakie materiały są najlepsze dla Ciebie.

Kolejną kwestią jest lokalizacja Twojego ogrodzenia. Jeśli mieszkasz w obszarze o wysokim dominującym wietrze, powinieneś rozważyć budowę ogrodzenia powyżej tego wiatru. Korzystanie z berms może pomóc tłumić hałas, ale mogą być trudne do zbudowania.

Inną opcją jest budowa ogrodzenia z podszycia. Jest to tania i skuteczna metoda absorpcji dźwięku. Jednak może być trudna do zbudowania w strefach pożaru buszu i może nie działać dobrze z projektem domu. Wymaga również grubego ogrodzenia, aby było skuteczne.

Użycie mieszanki materiałów jest najlepszym sposobem na zmniejszenie poziomu dźwięku. Musisz jednak zdecydować, które materiały będą najlepsze w oparciu o budżet i trwałość.

Dobre ogrodzenie akustyczne może zmniejszyć hałas nawet o 30 decybeli. Może również pomóc w zmniejszeniu hałasu dzieci i zwierząt. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić o to, że będą one zakłócać Twój sen.

Przy wyborze ogrodzenia akustycznego ważne jest, aby zrozumieć główne źródła hałasu. Najskuteczniejszą barierą dźwiękową jest konstrukcja pikiety z desek.

Komercyjne i drogowe

Niezależnie od tego, czy chcesz zablokować hałas pochodzący z ruchu ulicznego, czy też ochronić swoją posesję przed ostrymi dźwiękami z autostrady, ogrodzenia akustyczne do zastosowań komercyjnych i drogowych są skutecznym rozwiązaniem. Hałas uliczny jest niebezpieczny i może mieć wpływ na Twój słuch, jak również na Twoje ogólne zdrowie.

Rodzaj redukcji hałasu, którego potrzebujesz, zależy od tego, gdzie planujesz umieścić swoje ogrodzenie i jak będzie ono zbudowane. Należy również wziąć pod uwagę wysokość, gęstość, materiał i lokalizację. Profesjonalny inżynier pomoże Ci określić Twoje potrzeby.

Typowe ogrodzenia akustyczne przy autostradach mają wysokość dwóch metrów. Są one zbudowane ze słupów nośnych, które są osadzone w masywnych fundamentach betonowych. Panele wypełniające są następnie budowane z pionowych desek drewnianych na szynach.

Po wyprodukowaniu słupki są cynkowane zgodnie z normą BS EN ISO 1461:1999. Lico ogrodzenia jest przybijane do płyt żwirowych lub sztachet za pomocą ocynkowanych pierścieniowych gwoździ z trzpieniem. Panele wypełniające są zabezpieczone membraną ochronną na powierzchni.

Jeśli chcesz ochronić swoją posesję przed hałasem z autostrady lub linii kolejowej, skutecznym rozwiązaniem jest ogrodzenie akustyczne do zastosowań komercyjnych i drogowych. Może ono zmniejszyć hałas powodowany przez ruch drogowy nawet o 10 decybeli.

Budując ogrodzenie akustyczne przy autostradzie, należy upewnić się, że spełnia ono normę departamentalną HA 66-95 – Bariery środowiskowe: Wymagania Techniczne. Należy upewnić się, że w ogrodzeniu nie ma żadnych szczelin ani dziur.

Dodanie absorpcji

Dodanie absorpcji do ogrodzenia akustycznego to świetny pomysł z kilku powodów. Na początek sprawi, że twoi sąsiedzi będą cicho. Po drugie, zwiększy to również wartość Twojego domu.

Najlepszym sposobem na to jest montaż ogrodzenia wykonanego z jednego z dwóch materiałów. Pierwszy to tradycyjne ogrodzenie akustyczne, a drugi to ogrodzenie z ogniw łańcucha. Ogrodzenie akustyczne zapewni Ci wsparcie, którego potrzebujesz, aby zainstalować koc akustyczny na górze.

Najlepszym sposobem na to jest użycie produktu winylowego ładowanego masowo (MLV). MLV jest dostępny w rolkach i może być łatwo zainstalowany na istniejącym ogrodzeniu. MLV jest zaprojektowany tak, aby był lekki, ale trwały do użytku zewnętrznego. Można również użyć impregnowanego drewna do wypełnienia luk w dolnej części ogrodzenia.

Podczas gdy jesteś na to, może chcesz rozważyć zainstalowanie kilku drzew lub roślin przed swoim ogrodzeniem. Oprócz dodania kilku bardzo potrzebnych kolorów do swojego podwórka, możesz również zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem.

Najlepsze jest to, że jest to rzeczywiście stosunkowo tanie, aby zrobić. Najbardziej opłacalny sposób, aby to zrobić jest użycie masy załadowany winylu jako drugiej warstwy na istniejącym ogrodzeniu. Innym pomysłem jest użycie paneli drewnianych, aby stworzyć kanapkę z masowo ładowanego winylu. To da Ci najlepsze z obu światów – izolacja akustyczna i piękny wygląd ogrodzenia.

Blokowanie lub odbijanie dźwięków od domu

Niezależnie od tego, czy planujesz kupić nowy dom, naprawić stary lub po prostu chcesz uciec od hałaśliwych sąsiadów, odrobina izolacji akustycznej może przejść długą drogę w kierunku utrzymania cię od użalania się nad sobą. Na szczęście istnieje wiele różnych materiałów, które można klepać na swoich ścianach, aby Twoje życie po prostu o wiele bardziej przyjemne. Jednym z takich materiałów jest Bariera Winylowa o masowym obciążeniu. Jest to materiał o wysokiej gęstości, który sprawia, że świetny materiał dźwiękoszczelny dla swoich ścian. Najlepsze jest to, że jest łatwy do zastosowania i instalacji. Przewyższa on również konwencjonalne materiały budowlane, takie jak cegła i stiuk, o wiele bardziej. Będziesz szczęśliwy wiedząc, że ma gwarancję, która trwa przez lata, a nie tygodnie! Użycie Bariery Winylowej Obciążonej Masą jest nie lada wyzwaniem, nawet dla osób nonszalanckich. Na co więc czekasz? Już dziś wprowadź plan izolacji akustycznej do swoich planów budowlanych!

Użycie odpowiedniego materiału dźwiękoszczelnego może przejść długą drogę w kierunku utrzymania Ciebie i Twojej rodziny szczęśliwej i zdrowej przez wiele lat.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.