Plotery atramentowe

Plotery atramentowe

Plotery do zastosowań technicznych

Plotery atramentowe są najszerzej rozpowszechnionym typem ploterów, co jest uzasadnione tym, że są stosunkowo tanie i w przeciwieństwie do niektórych innych technologii oferują wydruk w kolorze. Technologie związane z ploterami atramentowymi rozwinęły się w znacznym stopniu w czasie ostatnich lat, z powodzeniem można znaleźć model praktycznie szyty na miarę nawet specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa czy użytkownika indywidualnego. Istnieją modele zarówno działające w trybie czarno-białym, jak i w kolorze – tutaj można zauważyć podział na plotery kreślące linie w kolorze z dużą prędkością, jak i drukujące rendery bądź fotografie w pełnym spektrum barw. Plotery atramentowe do zastosowań technicznych co do zasady oferują trójkolorowy system tuszów, wiele z nich jednak zapewnia także często dodatkowe, czarne zasobniki, by sprostać potrzebie wyduku materiałów, gdzie barwa czarna dominuje. Tego typu urządzenia, choć umożliwiają drukowanie w kolorze, są stworzone głównie by reprezentować barwy w sposób uproszczony – a zatem ograniczony. W przypadku kooperacji skanera z ploterem (oczywiście z użyciem odpowiedniego oprogramowania), możliwe jest osiągnięcie funkcjonalności skanera.

Plotery graficzne

Chociaż plotery atramentowe spełniają wymagania społeczności tak graficznej, jak i technicznej, urządzenia dedykowane tym dwóm grupom odbiorców, różnią się dość znacząco. Ploter do zastosowań technicznych będzie zwykle pracował z czteroma do sześciu zasobników tuszu, podczas gdy ploter typowo graficzny będzie ich posiadał na pokładzie osiem do nawet dwunastu. Obecność dodatkowych kolorów daje ploterowi możliwość bardziej precyzyjnej reprezentacji barw, co skutkuje, dla przykładu, płynniejszymi przejściami tonalnymi. W przeciwieństwie do ploterów z pierwszej omówionej kategorii, plotery graficzne najczęściej korzystają z jednego zasobnika koloru czarnego. Jeśli zaś mowa o materiałach eksploatacyjnych, skład tuszów do ploterów graficznych gwarantuje wydrukom dłuższą trwałość. Urządzenia graficzne charakteryzują się też nierzadko dodatkową głowicą drukującą, by zapewnić równomierne rozprowadzanie tuszu z dodatkowych zasobników.

Serwis ploterów w Poznaniu – AKTE

Chociaż nasza firma zajmuje się głównie serwisem ploterów, możemy także świadczyć usługi na polu doradztwa w wyborze odpowiednich urządzeń do określonych zastosowań. Przede wszystkim jednak zajmujemy się analizą usterek, wyceną napraw, ich realizacją – wszystko to z transportem nie tylko na terenie Poznania, ale całej Polski na bardzo atrakcyjnych warunkach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.