Kuchnie na wymiar – czy warto?

Aranżacja kuchni to prawdziwe wyzwanie. Często jest to niewielkie pomieszczenie, które musi spełnić szereg różnych wymogów tak, abyśmy mogli nie tylko przygotowywać w nim posiłki, spożywać je ale również przechowywać całą masę produktów. Rozmieszczenie mebli kuchennych musi uwzględniać nasze potrzeby i być w pełni do nas dostosowane. Nieprzemyślany plan obniża komfort użytkowania naszego kuchennego pomieszczenia. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się kuchnie na wymiar.

Idealne dostosowanie

Zdecydowanie największą zaletą mebli kuchennych wykonanych na wymiar jest ich maksymalne dopasowanie do naszej kuchni. Możemy mieć pewność, że cała powierzchnia pomieszczenia kuchennego zostanie właściwie zagospodarowana. Nie będzie też żadnych szpecących szpar czy luk oraz niezgranych ze sobą zupełnie szafek, które tworzyłyby jakieś dziwne konfiguracje. Kuchnie na wymiar to też idealne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń z wysokim sufitem, gdy chcemy wykorzystać całą dostępną powierzchnię ścian. Meble na wymiar są zintegrowane w pełni ze sprzętami AGD, co zapewnia maksimum wygody i ergonomii. Warto też podkreślić, że jest to doskonałe rozwiązanie dla małej kuchni, gdyż takie dopasowane meble pozwalają na optyczne powiększenie każdego wnętrza.

Realizacja naszej wizji

Meble na wymiar to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla każdego indywidualisty, który ma swoją własną wizję aranżacji przestrzeni kuchennej. Decydując się na kuchnię wykonaną na wymiar, mamy pewność, że na pewno będzie ona niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Możemy wybierać spośród setek rodzajów frontów, blatów i konfiguracji szafek. Wysokość blatu roboczego możemy dostosować do naszego wzrostu, a ilość szafek do liczebności naszej rodziny i naszych potrzeb związanych z ilością przechowywanych produktów spożywczych. W żadnym salonie meblowym nie znajdziemy drugiej kuchni takiej jak nasza. Wykonawcy mebli są bardzo otwarci na pomysły swoich klientów i ich najbardziej wymyślne koncepcje, także możemy spełnić niemal każdą naszą wizję na temat kuchni idealnej. Jedynym ograniczeniem są tylko nasze możliwości finansowe.

Nowoczesny wygląd

Kuchnie na wymiar wyglądają zdecydowanie nowocześniej i bardziej elegancko niż gotowe zestawy mebli, które były modne jakieś kilkanaście lat temu. Takie mocno przepełnione gotowe zestawy kuchenne odeszły już do lamusa i mało kto się na nie dziś decyduje. Obecnie dominuje trend na minimalizm i prostotę. Meble wykonane na wymiar dodają naszemu pomieszczeniu kuchennemu szyku i klasy, a jednocześnie łączą w sobie dobry smak z praktycznością codziennego użytkowania. 

Jeśli już się zdecydujemy na meble kuchenne na wymiar, to z pewnością trzeba zwrócić uwagę na wybór rzetelnego i sprawdzonego wykonawcy. Wszelkie nasze wymagania i ustalenia warto zawrzeć na piśmie jeszcze przed rozpoczęciem prac. Uzgodnijmy z wykonawcą kwestie dotyczące materiałów, wymiarów oraz sprawy dotyczące montażu czy gwarancji. Pozwoli to nam na uniknięcie później wszelkich sporów i niepotrzebnych nieporozumień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.